ELI50-CPW Touchscreen with LCD
- 5.0" high-definition LCD
- 720 x 1280 high-definition LCD
- Projected capacitive touchscreen
- Easy LCD interface (ELI)
- 300 nits brightness and 1000:1 contrast ratio (typical)
- Operating temperature range: -20°C to +70°C
- Plug-and-play with popular single-board computers
- HDMI input with EDID support
- 7.5 VDC to 17 VDC input power (±5% tolerance)