1050TC-25-12.5-10
DigiKey Part Number
1067-1050TC-25-12.5-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1050TC-25-12.5-10
Description
RF EMI SHLDING TAPE 10M X 0.492"
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape 1050TC Copper Foil Acrylic, Conductive 0.492" (12.50mm) X 393.701" (10.00m) X
Category
Length
393.701" (10.00m)
Width
0.492" (12.50mm)
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)