F9469PCSQ-12(6) | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1067-F9469PCSQ-12(6)-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F9469PCSQ-12(6) |
Description | TAPE ADHSV TRNSFR CLR 12"X12" |
Customer Reference | |
Detailed Description | Adhesive Transfer Tape Acrylic, 100MP Adhesive Clear 12.00" (304.80mm) X 12.00" (304.80mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Thickness - Backing, Carrier 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm) |
Manufacturer 3M (TC) | Width 12.00" (304.80mm) |
Series | Length 12.00" (304.80mm) |
Packaging Bulk | Color Clear |
Part Status Active | Usage Attachment, High Temperature Applications |
Tape Type Adhesive Transfer | Shelf Life Start Date of Manufacture |
Adhesive Acrylic, 100MP | Shelf Life 24 Months |
Thickness 0.0090" (9.0 mils, 0.229mm) | Base Product Number |
Thickness - Adhesive 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |