15SH-A-05-TS-SMT-T/R
DigiKey Part Number
2057-15SH-A-05-TS-SMT-T/RTR-ND - Tape & Reel (TR)
2057-15SH-A-05-TS-SMT-T/RCT-ND - Cut Tape (CT)
2057-15SH-A-05-TS-SMT-T/RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15SH-A-05-TS-SMT-T/R
Description
CONN HEADER SMD 5POS 1.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 5 position 0.059" (1.50mm)
Insulation Height
0.197" (5.00mm)
Insulation Material
Thermoplastic, Glass Filled
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Insulation Color
Natural
Style
Current Rating (Amps)
0.7A