Image for 15SH-B-09-TR-SMT-T/R is not available
15SH-B-09-TR-SMT-T/R
DigiKey Part Number
2057-15SH-B-09-TR-SMT-T/RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15SH-B-09-TR-SMT-T/R
Description
CONN HEADER SMD R/A 9POS 1.5MM
Detailed Description
Connector Header Surface Mount, Right Angle 9 position 0.059" (1.50mm)
Insulation Height
0.175" (4.45mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Insulation Color
Natural
Style
Current Rating (Amps)
3A (AC/DC)