SW-PB7-07LB42CRRG12V
DigiKey Part Number
2057-SW-PB7-07LB42CRRG12V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SW-PB7-07LB42CRRG12V
Illumination Type, Color
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal)
12 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions
Circular - 12.50mm Dia
Operating Temperature
-25°C ~ 55°C
Current Rating (Amps)
1A (DC)
Voltage Rating - DC
36 V