ATS-53425D-C1-R0
DigiKey Part Number
ATS1161-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-53425D-C1-R0
Description
HEAT SINK 42.5 X 42.5 X 9.5MM
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
1.673" (42.50mm)
Series
Width
1.673" (42.49mm)
Fin Height
0.374" (9.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
8.40°C/W @ 200 LFM