ATS-61425K-C1-R0
DigiKey Part Number
ATS1436-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-61425K-C1-R0
Description
MAXIGRIP FANSINK 42.5X14.5MM
Shape
Square, Pin Fins
Mfr
Length
1.673" (42.50mm)
Series
Width
1.673" (42.49mm)
Fin Height
0.571" (14.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.60°C/W @ 200 LFM