TX22-33025S-38.400-R
DigiKey Part Number
2754-TX22-33025S-38.400-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX22-33025S-38.400-R
Description
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
TX22-33025S-38.400-R Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
2.5mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)