GHSE-19-025-A-02-10-S
DigiKey Part Number
1817-1011-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GHSE-19-025-A-02-10-S
Description
SENSOR LINEAR 25.4MM CONNECTOR
EDA/CAD Models
GHSE-19-025-A-02-10-S Models
Category
Output
0 V ~ 10 V
Linearity
±0.15%
Voltage - Supply
0V ~ 10V
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 25.40mm (0 ~ 1.00")