GHSI-19-100-A-02-20-S
DigiKey Part Number
1817-1019-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GHSI-19-100-A-02-20-S
Description
SENSOR LINEAR 101.6MM CONNECTOR
EDA/CAD Models
GHSI-19-100-A-02-20-S Models
Category
Output
4mA ~ 20mA
Linearity
±0.15%
Packaging
Tube
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 101.60mm (0 ~ 4.00")