INIR4-R32
DigiKey Part Number
1782-INIR4-R32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
INIR4-R32
Description
SENSOR AIR QUALITY PWM OUTPUT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air Quality Sensor PWM, UART
Category
Oxygen Range
600 mbar ~ 1.2 bar
Manufacturer
Amphenol SGX Sensortech
Output
PWM, UART
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
3.2V ~ 5.25V
Part Status
Active
Current - Supply
35mA