LT6200CS6-10#TRMPBF
DigiKey Part Number
LT6200CS6-10#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LT6200CS6-10#TRMPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
LT6200CS6-10#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT6200CS6-10#TRMPBF
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Detailed Description
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail TSOT-23-6
EDA/CAD Models
LT6200CS6-10#TRMPBF Models
Category
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Mfr
Current - Supply
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Amplifier Type
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Slew Rate
450V/µs
Supplier Device Package
TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product
1.6 GHz