SRFG017-100
DigiKey Part Number
627-1084-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRFG017-100
Description
RF ANT 1.561/1.575GHZ FLAT 100MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GPS Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Antenova
VSWR
1.45
Series
Return Loss
-14dB
Packaging
Bulk
Gain
4dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Navigation
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
1.559GHz ~ 1.609GHz