3314G-1-103E
DigiKey Part Number
3314G-103ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3314G-103ECT-ND - Cut Tape (CT)
3314G-103EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3314G-1-103E
Description
TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3314G-1-103E Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Top Adjustment
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
10 kOhms
Termination Style
Gull Wing
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)
Tolerance
±20%