4308R-101-331LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 3,911
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 1,992
Datasheet
330 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
4308R-101-331LF
DigiKey Part Number
4308R-1-331LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4308R-101-331LF
Description
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 8SIP
Detailed Description
EDA/CAD Models
4308R-101-331LF Models
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Bussed
Resistance (Ohms)
330
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Number of Resistors
7
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C