CW160808-33NJ
DigiKey Part Number
CW160808-33NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
CW160808-33NJCT-ND - Cut Tape (CT)
CW160808-33NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW160808-33NJ
Description
FIXED IND 33NH 600MA 220 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 220mOhm 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CW160808-33NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
220mOhm
Mfr
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)