CW201212-15NJ
DigiKey Part Number
CW201212-15NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
CW201212-15NJCT-ND - Cut Tape (CT)
CW201212-15NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW201212-15NJ
Description
FIXED IND 15NH 600MA 80 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 80mOhm 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CW201212-15NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
80mOhm
Mfr
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)