SMAJ20CA-Q | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMAJ20CA-Q |
Description | TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC |
Manufacturer Standard Lead Time | 29 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.4V Clamp 12.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMAJ20CA-Q Models |
Category | Power - Peak Pulse 400W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Applications Telecom |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.3A |