SRF3225TAC-510Y
DigiKey Part Number
118-SRF3225TAC-510YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF3225TAC-510YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF3225TAC-510YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3225TAC-510Y
Description
CMC 51UH 200MA 2LN 2.6KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.6 kOhms @ 10 MHz 200mA DCR 700mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
700mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
2.6 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
200mA