VM800B43A-BK
DigiKey Part Number
768-1194-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VM800B43A-BK
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI, USB 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Bridgetek Pte Ltd.
Viewing Area
111.50mm W x 73.50mm H