HDSP-2531
DigiKey Part Number
516-1168-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDSP-2531
Description
LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM YLW
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Dot Matrix Display Module 5 x 7 Yellow Parallel, 8-Bit 1.69" L x 0.45" W x 0.21" H (42.93mm x 11.43mm x 5.31mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HDSP-2531 Models
Category
Size / Dimension
1.69" L x 0.45" W x 0.21" H (42.93mm x 11.43mm x 5.31mm)