CSAB0730-220M
DigiKey Part Number
4044-CSAB0730-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAB0730-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAB0730-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAB0730-220M
Description
FIXED IND 22UH 2.5A 200 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 2.5 A 200mOhm Max 2-SMD
EDA/CAD Models
CSAB0730-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.5A
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)