ATV02W300B-HF
DigiKey Part Number
641-2063-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-2063-1-ND - Cut Tape (CT)
641-2063-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV02W300B-HF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD123F
Detailed Description
48.4V Clamp 4.13A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
EDA/CAD Models
ATV02W300B-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
200W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.13A