CD4FD471GO3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
470 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CD4FD471GO3
DigiKey Part Number
CD4FD471GO3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD4FD471GO3
Description
CAP MICA 470PF 2% 500V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Capacitance
470 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.311" (7.90mm)