SUCW1R54815B | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1776-3549-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SUCW1R54815B |
Description | DC DC CONVERTER +/-15V 1.5W |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 50mA, 50mA 36V - 76V Input |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Output (Max) 50mA, 50mA |
Mfr | Power (Watts) 1.5 W |
Series | Voltage - Isolation 500 V |
Packaging Box | Applications ITE (Commercial) |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) |
Type Isolated Module | Efficiency 73% |
Number of Outputs 2 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Min) 36V | Package / Case 6-SMD Module |
Voltage - Input (Max) 76V | Size / Dimension 0.88" L x 0.50" W x 0.28" H (22.4mm x 12.7mm x 7.0mm) |