CMLE063T-1R5MS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMLE063T-1R5MS |
Description | FIXED IND 1.5UH 12A 8.9 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Inductor 12 A 8.9mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMLE063T-1R5MS Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 8.9mOhm Max |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Base Product Number |
Current - Saturation (Isat) 14.8A |