200MSP1T2B1M1RE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-Switch
In Stock: 461
Datasheet
Similar
WEC
In Stock: 139
Datasheet
Similar
WEC
In Stock: 65
Grayhill Inc.
In Stock: 0
In Stock: 110
C&K
In Stock: 992
C&K
In Stock: 0
In Stock: 673
Parametric Equivalent
In Stock: 119
In Stock: 37
In Stock: 18
Additional Requirements for Selecting a Switch
What Electrical Ratings do You Need?
What is your Application?
200MSP1T2B1M1RE
DigiKey Part Number
200MSP1T2B1M1RE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
200MSP1T2B1M1RE
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Toggle Switch SPDT Panel Mount
EDA/CAD Models
200MSP1T2B1M1RE Models
Actuator Length
5.33mm
Termination Style
Solder Lug
Panel Cutout Dimensions
Circular - 4.95mm Dia
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC
20 V
Voltage Rating - DC
20 V