200MSP4T1B1M2REH
DigiKey Part Number
EG5786-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
200MSP4T1B1M2REH
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Toggle Switch SPDT Panel Mount
EDA/CAD Models
200MSP4T1B1M2REH Models
Actuator Length
9.40mm
Termination Style
PC Pin
Panel Cutout Dimensions
Circular - 4.95mm Dia
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC
20 V
Voltage Rating - DC
20 V