601W-60BLK
DigiKey Part Number
601W-60BLK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
601W-60BLK
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"
Detailed Description
60.0" (1524.00mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 5000V (5kV)
Category
Cable Length
60.0" (1524.00mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
5000V (5kV)
Current Rating (Amps)
4A
Additional Resources
In-Stock: 4
Alternate Color
In-Stock: 6
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 18"
In-Stock: 20
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"