684-36GRN
DigiKey Part Number
684-36GRN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
684-36GRN
Description
TEST LEAD GATOR TO GATOR 36"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36.0" (914.40mm) Alligator Clip, Insulated To Alligator Clip, Insulated Test Lead 5000VDC (5kV) 1 Lead, Green
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Manufacturer
E-Z-Hook
Contents
1 Lead, Green
Series
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Packaging
Bag
Wire Gauge
18 AWG
Part Status
Active
Voltage - Rated
5000VDC (5kV)
Configuration
Alligator to Alligator
Current Rating (Amps)
4 A
1st Connector
Alligator Clip, Insulated
Temperature Range
221°F (105°C)