MFBM1V1005-121-R
DigiKey Part Number
283-MFBM1V1005-121-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBM1V1005-121-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBM1V1005-121-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBM1V1005-121-R
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 800mA 150mOhm
Category
Current Rating (Max)
800mA
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz