SMAJ10CA
DigiKey Part Number
283-SMAJ10CATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ10CA
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 23.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.5A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V