ECS-120-12-33Q-JEN-TR
DigiKey Part Number
XC2846TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2846CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2846DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-120-12-33Q-JEN-TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-120-12-33Q-JEN-TR Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
12pF