FA-20H 24.0000MF20X-K3
DigiKey Part Number
SER4237TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4237CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4237DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 24.0000MF20X-K3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)