SG-210STF 25.0000MS3
DigiKey Part Number
SER3804TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER3804CT-ND - Cut Tape (CT)
SER3804DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-210STF 25.0000MS3
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)