SG-3031CM 32.7680KB3
DigiKey Part Number
114-SG-3031CM32.7680KB3TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-SG-3031CM32.7680KB3CT-ND - Cut Tape (CT)
114-SG-3031CM32.7680KB3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-3031CM 32.7680KB3
Description
XTAL OSC XO 32.768HZ SMD
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.2V ~ 5.5V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.2V ~ 5.5V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3µA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x1.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)