62MPS0187
DigiKey Part Number
145-62MPS0187-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62MPS0187
Description
HOLE PLUG 0.187" NYLON BLACK
Detailed Description
Hole Plug 0.187" (4.75mm) Nylon Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
62MPS0187 Models
Hole Diameter
0.187" (4.75mm)
Flange Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"
Panel Thickness
0.063" (1.59mm) 1/16"