62PPM14BM35B
DigiKey Part Number
145-62PPM14BM35B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62PPM14BM35B
Description
HOLE PLUG 0.551" NYLON BLACK
Detailed Description
Hole Plug 0.551" (14.00mm) Nylon Black
Color
Black
Hole Diameter
0.551" (14.00mm)
Flange Diameter
0.709" (18.00mm)
Panel Thickness
0.031" ~ 0.138" (0.80mm ~ 3.50mm)