BR2-488-01BK
DigiKey Part Number
RPC5638-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR2-488-01BK
Description
BARBED FASTENER NYLON BLACK 2PCS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Barbed Fastener (2 Piece) Grip Range Nylon
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BR2-488-01BK Models
Category
Type
Barbed Fastener (2 Piece)
Manufacturer
Essentra Components
Rivet Length
0.488" (12.40mm)
Series
Head Diameter
0.406" (10.31mm)