ETD59/31/22-3C97
ETD59/31/22-3C97
ETD59/31/22-3C97
DigiKey Part Number
1779-1113-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETD59/31/22-3C97
Description
FERRITE CORE ETD 3C97
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C97 Ferrite Core ETD Type 2.354" (59.80mm) Length 0.852" (21.65mm) Width Diameter 1.220" (31.00mm) Height
Category
Material
3C97
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
1.220" (31.00mm)
Part Status
Active
Length
2.354" (59.80mm)
Core Type
ETD
Width
0.852" (21.65mm)