E70RA-I-MW1530-C
DigiKey Part Number
2632-E70RA-I-MW1530-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E70RA-I-MW1530-C
Description
7.0" MIPI DSI SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI 7" (177.80mm) 1024 x 600
Category
Diagonal Screen Size
7" (177.80mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
155.08mm W x 86.92mm H