FSP150M-AHA
DigiKey Part Number
2967-FSP150M-AHA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSP150M-AHA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
Customer Reference
Detailed Description
12V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Manufacturer
FSP Technology Inc.
Applications
Medical
Series
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
59" (1.50m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
6.69" L x 3.35" W x 1.67" H (170.0mm x 85.0mm x 42.5mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cURus, FCC, TUV, VCCI
Voltage - Output
12V
Standard Number
Current - Output (Max)
12.5A
Base Product Number
Power (Watts)
150 W