UEZGUI-4088-43WQN-BA
DigiKey Part Number
622-1071-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UEZGUI-4088-43WQN-BA
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I2C, Serial, SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Future Designs Inc.
Viewing Area
95.04mm W x 54.00mm H