05-20-D-0254-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 490
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Molex
In Stock: 0
Molex
In Stock: 249
Samtec Inc.
New Product
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)
05-20-D-0254-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-20-D-0254-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-20-D-0254-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 20
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)