S7191-45R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S7191-45R |
Description | RFI SHLD FINGER PHOS GOLD SOLDER |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RFI Shield Finger Phosphor Bronze Gold Solder |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | S7191-45R Models |
Category | Height 0.197" (5.00mm) |
Manufacturer Harwin Inc. | Material Phosphor Bronze |
Series | Plating Gold |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Plating - Thickness Flash |
Part Status Active | Attachment Method Solder |
Type Shield Finger | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Width 0.118" (3.00mm) | Base Product Number |
Length 0.177" (4.50mm) |