MDM-37PSP
DigiKey Part Number
1003-MDM-37PSP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-37PSP
Description
CONN MICRO-D PLUG 37POS PNL MNT
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C