SMAMCX2009007
DigiKey Part Number
4034-SMAMCX2009007-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAMCX2009007
Description
COAX CBL MCX TO SMA 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to SMA RG-178 7.874" (200.00mm)
Category
2nd Connector
SMA Jack
Manufacturer
JC Antenna
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Part Status
Active
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Style
MCX to SMA
Length
7.874" (200.00mm)
1st Connector
MCX Plug
Cable Type
RG-178
1st Contact Gender
Male
Cable Impedance
50 Ohms