A785MW187M1JLAS013 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
180 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 13mOhm 1000 Hrs @ 150°C
A785MW187M1JLAS013
DigiKey Part Number
399-A785MW187M1JLAS013TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A785MW187M1JLAS013CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A785MW187M1JLAS013DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A785MW187M1JLAS013
Description
CAP ALUM HYB 180UF 20% 63V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A785MW187M1JLAS013 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Manufacturer
KEMET
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
880 mA @ 100 Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
4 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
180 µF
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
63 V
Mounting Type
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance)
13mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 150°C