C0805C684J3NACAUTO
DigiKey Part Number
399-12975-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-12975-1-ND - Cut Tape (CT)
399-12975-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C684J3NACAUTO
Description
CAP CER 0.68UF 25V X8L 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X8L 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C684J3NACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)